ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon До 2015 року імпорт російського газу знизиться в 6 разів

З нинішнього року в Україні діє програма зі зниження споживання газу. Як повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойко, метою програми є заміщення імпортного енергосировини внутрішніми ресурсами, а також зниження обсягів споживання російського газу.

За 3 найближчі роки міністр розраховує домогтися зменшення імпорту газу в Україну до 12 млрд кубометрів на рік. При цьому обсяг російських вуглеводнів складе лише млрд кубометрів. 5 млрд член уряду має намір отримувати з Азербайджану. До кінця 2011 року наша країна купить у «Газпрому» 40 млрд кубометрів газу. Таким чином, у разі реалізації планів Юрія Бойка, споживання російського газу Україні знизиться майже в 6 разів.

Економія газу, за словами міністра, здійснюватиметься шляхом часткового переводу українських теплоелектростанцій і металургійних підприємств на використання вітчизняного вугілля. Крім того, більш широко використовуватиметься електроенергія українського виробництва. Зокрема, завдяки переводу газотранспортних компресорів на електротягу країні вдалося заощадити близько 2 млрд кубометрів газу в нинішньому році.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами