ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon ЗОВНІШНІЙ БОРГ УКРАЇНИ становить 123 мільярдів доларів

зовнішній борг України

Сукупний зовнішній борг України в першій половині поточного року підвищився на 6 млрд доларів. У процентному співвідношенні приріст склав 5,1%. За даними НБУ, розмір валового зовнішнього боргу України на початок другого півріччя дорівнював 123,4 млрд. доларів.

Порівняно з ВВП розмір зовнішнього боргу України зменшився на 82,5%. У січні цей показник досягав 85%. Розмір короткострокового зовнішнього боргу за залишковому терміну погашення протягом I півріччя 2011 р. збільшився на 3,6 млрд. дол і склав 53,5 млрд. дол Рівень його покриття міжнародними резервами на кінець першого півріччя залишився на рівні 70%.

Зростання зовнішнього боргу України відбувся внаслідок наступних подій: випуск ОВДП на 2,8 млрд. доларів; розміщення єврооблігацій ряду секторів економіки під держгарантії на 0,7 млрд. доларів; накопичення простроченого боргу та короткострокової заборгованості інших секторів за торговими кредитами на суму 2,9 млрд. доларів.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами