ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Пізня пенсія для жінок принесе лише півмільярда на рік

пенсійна реформаДефіцит Пенсійного фонду в 2012 році не перевищить 6,5 млрд грн, прогнозують в уряді. При цьому істотного зниження ставки єдиного соціального внеску (ОСВ) не буде, оскільки обговорюється її зменшення лише на 1,5-2%. Експерти називають прогноз дефіциту пенсійних коштів оптимістичним, відзначаючи, що Кабмін розраховує покрити його за рахунок нової пенсійної реформи та легалізації зарплат. Але підходи уряду до виведення зарплат з тіні за допомогою індикативних рівнів і невеликого зниження ОСВ ефект не дадуть, запевняють аналітики.

На думку генерального директора Бюро економічних і соціальних досліджень Валерія Гладкого, прогноз дефіциту Пенсійного фонду в 6,5 млрд грн занадто оптимістичний, оскільки в Кабміну завищені очікування від економіки в 2012 році. Зростання реального ВВП прогнозується на рівні 6,5%, цін -7,9%, реальної зарплати – 9%. Екс-міністр праці та соцполітики в уряді Юлії Тимошенко Людмила Денисова вважає, що, закладаючи такий рівень дефіциту, Кабмін Миколи Азарова розраховує на реалізацію пенсійної реформи. “Якщо пенсійну реформу застосувати, то за рахунок скорочення кількості людей, які повинні були вийти на пенсію, та зменшення витрат на виплату їм пенсій такий дефіцит можна і досягти”, – зазначає пані Денисова. Хоча пан Гладкий упевнений, що навіть з урахуванням підписання президентом реформи пенсійної системи в перший рік її дії ефект буде мінімальним: наприклад, від підвищення пенсійного віку для жінок економія складе всього 500-700 млн грн.

Експерти припускають, що завищені очікування можуть бути засновані на планах уряду з детінізації ринку праці шляхом введення декількох мінімальних рівнів гарантованої зарплати. “Якщо всіх притиснути, то Пенсійний фонд буде надприбутковим, але не все так просто – комерсант завжди знайде вихід”, – вважає Валерій Гладкий. До того ж незначне скорочення ОСВ буде малоефективним. Провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Лідія Ткаченко відзначає, що в Україну при уряді Юрія Єханурова вже робилися спроби безрезультатні знизити навантаження на оплату праці: “Росія в минулому році також знижувала ставку єдиного соцподатку з 26% до 20%. Окрім збільшення дефіциту бюджету пенсійного фонду, це нічого не дало “.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами