ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon У «тіні» гуляє все більше готівки

У минулому році ринок готівкової валюти поглинув грошових коштів на суму близько 10 млрд доларів. Поганою новиною, за словами глави НБУ Сергія Арбузова, є те, що цей ринок має стійку тенденцію зростання.

Основними споживачами готівки в нашій країні є населення і тіньовий сектор економіки. Разом з тим, поступове зростання готівкового валютного ринку не стало причиною черг у валютних обмінниках. Сильного тиску на курс гривні він також не створює. Валютні резерви Нацбанку ростуть. Все це Сергій Арбузов називає гарною новиною.

Проте сидіти склавши руки керівник НБУ не має наміру. Головний банк країни прагне подолати відтік валюти в тіньовий сектор економіки. Для цього було проведено спеціальне дослідження-хронометраж і взнає, скільки операцій з готівкою може зробити середньостатистичний банківський касир. Досліджуючи звітність банків, НБУ, у випадку виявлення касирів-стахановців з незвичайно високими трудовими показниками, буде пильно вивчати діяльність фінансових установ, в яких працюють подібні кадри. Адже найчастіше завищені показники праці банківських касирів являються сигналом, що частина операцій з готівкою є фіктивною і банк займається обслуговуванням фінансових інтересів тіньовиків.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами