ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Падіння цін на метал може знизити курс гривні

Перспектива падіння цін на метал на світових ринках погіршить і без того проблемний платіжний баланс України. Разом з перспективою подорожчання російського газу, зниження доходів від продажу такої важливої ​​експортної продукції, як метал, здатне привести до ослаблення курсу національної валюти.

Головний економіст компанії Dragon Capital Олена Білан характеризує поточну ситуацію на ринках металів, як невизначену. В даний момент ціни на метал стабільні і в деяких випадках навіть показують невелике зростання. Однак у зв’язку з падінням фінансових ринків і очікуваним уповільненням зростання глобальної економіки ціни на метал можуть просісти найближчим часом на 20% -25%. Товарні ринки, за словами експерта, реагують на ситуацію у фінансовому секторі зазвичай із запізненням близько півроку.

Позитивним ефектом падіння товарних ринків, за прогнозом Олени Білан, може стати зниження цін на нафту і нафтопродукти. Разом з тим, здешевлення газу якщо і відбудеться, то з затримкою в кілька місяців, що традиційно притаманна цьому ринку енергоносіїв.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами