ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon КРИЗА ЛІКВІДНОСТІ – ознака близької девальвації гривні

Криза ліквідності в банківській системі України вказує на близьку девальвацію гривні. Середній рівень залишків коштів на кореспондентських рахунках вітчизняних банків демонструє тенденцію стабільного зниження з травня нинішнього року. Старший аналітик компанії «Драгон Есет Менеджмент” Олексій Соболєв зазначає, що подібні процеси відбувалися в 2008 році напередодні стрімкої девальвації гривні.

Протягом кількох днів середній рівень залишків на коррахунках банків становив приблизно 13 млрд. гривень. При цьому звичайний показник має значення 20 млрд гривень. Експерт Олексій Соболєв нагадав, що в 2008 році в розпал кризи ліквідність перебувала на рівні 10,3 млрд. гривень. Крім того, відзначає експерт, у серпні істотно зросла ставка овернайт – до 13%. Її звичайний рівень – 2%. У період паніки на міжбанківському ринку в 2008 році цей показник також мав тенденцію зростання і досяг 40%.

Офіційно зниження залишків на коррахунках пояснюється позицією Мінфіну, який таким чином намагається погасити інфляцію і підтримати курс гривні. Однак подібні заходи можуть дати результат протилежний очікуваному. Олексій Соболєв нагадує, що в 2008 році спроба збити інфляцію скороченням ліквідності привела до посилення паніки на міжбанку. Гравці фінансового ринку різко підвищили ставку овернайт, населення кинулося забирати депозити з банків і переводити їх у долари. Все це призвело до девальвації гривні. Щоб не повторювати помилок минулого, регуляторам фінансового ринку слід з особливою ретельністю продумувати кожне своє рішення та не допускати появи кризи ліквідності у банківській системі.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами