ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Україна тимчасово втратила право продажу кіотських квот

Через невідповідність Національного кадастру антропогенних викидів Україні стандартам ООН наша країна позбавлена ​​можливості брати участь в міжнародній торгівлі квотами на викиди в атмосферу парникових газів. Термін заборони триватиме 3 місяці.

Приводом для такого рішення Комітету щодо виконання зобов’язань Рамкової конвенції ООН став звіт зарубіжних експертів, що брали участь у перевірці кадастру за 2008 рік. Перевіряючі вирішили, що система обліку викидів в нашій країні недостатньо прозора, є прогалини в обліку викидів підприємствами лісового господарства та землекористувачами, відсутня енергетичний баланс України. Експерти ООН визнали нашу систему обліку викидів недостатньо послідовною, не прозорою, не повною і не точною.

У жовтні Комітет з виконання зобов’язань Рамкової конвенції ООН ще раз розгляне ситуацію з українським кадастром антропогенних викидів. Якщо ситуація до того часу не покращитися – термін дії заборони для нашої країни продовжать. У цьому випадку право продажу невикористаної частки національної квоти для уряду буде заблоковано на довший термін.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами