ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Прогноз: у вересні 2011 курс долара США до гривні може підвищитись до 8.15

курс долара США до гривніВелика кількість людей в Україні на сьогоднійшній день задаються питанням: що буде з доларом? яким буде курс долара США до гривні? Відновлення сезону ділової активності після періоду відпусток і падіння сировинних і фондових ринків до прийнятних для інвестування рівням, за оцінками експертів X-Trade Brokers Ukraine, сприятимуть зміцненню американського долара найближчим часом.

Зростання євровалюти останнім часом був швидше обумовлене примарністю перспектив американської валюти після зниження агентством S & P рейтингу США, і політикою, спрямованою на ослаблення швейцарського франка і японської ієни. Поглиблення боргової кризи Єврозони вкупі зі зниженням темпів економічного зростання та підвищенням цін на нафту грає проти посилення євро до доллара. Попит на американські активи зростає, незважаючи на обіцянку ФРС США утримувати базову процентну ставку на близькому до нуля рівні до середини 2013 року. У держрегулятора як і раніше достатньо коштів для стимулювання економіки країни, не впроваджуючи третього етапу програми кількісного пом’якшення. Індекс, що розраховується Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), який оцінює валюти на основі цін аналогічних товарів і послуг у різних країнах, свідчить про те, що долар недооцінений на 47% відносно франка і на 31% щодо японської ієни.

«Готівковий курс долара США до гривні в Україні у вересні може трохи зміцнитися – до 7,99-8,15 грн. / дол., Євро буде торгуватися в досить широкому діапазоні – 10,6922-11,8596 грн. / євро. У НБУ достатньо золотовалютних резервів – 37,8 млрд. дол., щоб утримувати національну валюту на стабільному рівні, незважаючи на економічне уповільнення в країні. Враховуючи, що до завершення фінансового року в США перспективи світової економіки зберігають невизначеність, Нацбанк, імовірно, не буде розширювати коридор коливань курс долара США і євро до гривні  більш ніж на 5% », – зазначає Володимир Олексюк, експерт аналітичного департаменту X-Trade Brokers Ukraine.

Так, дефіцит поточного рахунку Україні за перші сім місяців 2011 року, за даними НБУ, збільшився до 3,3 млрд. дол проти профіциту в 313 млн. дол роком раніше. Це пов’язано з різким падінням експорту продукції АПК в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, а також загальним уповільненням зростання вітчизняного експорту по більшості товарних груп. Профіцит фінансового та капітального рахунку на рівні 682 млн. дол. в липні був достатнім для повного покриття дефіциту поточного рахунку. За перші сім місяців 2011 року профіцит фінансового рахунку виріс до 5,2 млрд. дол. в порівнянні з 4,9 млрд. дол. за аналогічний період минулого року, а сальдо зведеного платіжного балансу залишається близьким до нуля. Тобто, дефіцит платіжного балансу покривається за рахунок надходження інвестиційного та позичкового капіталу в країну.

Курс долара США до гривні на готівковому ринку України у серпні зміцнився на 0,3% з 7,9897 грн. / дол. до 8,0212 грн. / дол., євро – на 1,4% з 11,40 до 11,56 євро / грн.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами