ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Експерт: курс гривні може зменшитись на 33 копійки

В кінці минулого тижня НБУ оголосив про рішення розширити діапазон граничних коливань офіційного курсу гривні до 2-5% протягом року. За словами головного економіста компанії Dragon Capital Олени Бєлан, це означає, що курс гривні може потенційно знизитися до 8,33 гривні за долар.

З початку року Нацбанк посилено стримував зниження котирувань гривні на валютному ринку. За 7 з гаком місяців курс гривні змінився не більш ніж на 0,8% в порівнянні з початком року. На думку Олени Бєлан, НБУ і далі буде прагнути зберегти стабільність національної валюти. Для цього у фінрегулятора є достатній запас фінансових резервів, який на кінець липня обчислювався сумою в 38 млрд доларів. З цієї причини в компанії Dragon Capital впевнені, що за підсумками року курс нацвалюти не підніметься вище 8 гривень за долар. Невелике здешевлення гривні на 10 коп. очікується в третьому кварталі поточного року.

Розрахунки експертів можуть виявитися помилковими, якщо на ринку виникне непередбачена ситуація. Такою, наприклад, може стати виникнення другої хвилі світової фінансово-економічної кризи. У цьому випадку курс гривні може зазнати більш значних змін, аніж очікують аналітики. Спрогнозувати ефект, який надасть повторення кризових явищ на українську економіку і національну валюту, на даний момент вкрай складно.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами