ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Експерт: падіння світових ринків боляче вдарить по Україні

У разі зниження попиту на українську продукцію на світових ринках у нашій країні повториться економічна криза 2008 року. За словами представника східноєвропейського і кавказького офісу Європейського банку реконструкції та розвитку Олександра Пивоварського, українська економіка дуже відкрита і у разі виникнення глобальних кризових процесів нам буде складно нівелювати їх вплив.

Болючим для держави і бізнесу може стати не тільки зниження експортної виручки а й зменшення міжнародних фінансових потоків. Експерт зазначає, що криза 2008 року продемонстрував вразливість української економіки та ступінь її залежності від фінансово-економічної ситуації в світі. Найбільш критично важливі зовнішньоторговельні партнери нашої країни – Євросоюз і Росія. Зниження експорту в ці регіони негативно позначиться на котируваннях національної валюти, прибутковості приватних компаній і рівні життя в країні.

Тривожним знаком для України може стати скорочення великими міжнародними банками програм кредитування. У цьому випадку в світі і в нашій країні, швидше за все, виникне дефіцит фінансів, що істотно загальмує зростання економіки, внаслідок цього може розпочатись друга хвиля кризи.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами