ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Банки переводять на електронні гроші

Національний банк Україна розвиває безготівковий розрахунок і переводить усі комісійні платежі в гривні. Першим кроком на шляху до цього стане законопроект законодавчих змін щодо функціонування платіжних систем і розвитку безготівкових розрахунків в Україну.

Цей законопроект буде регулювати випуск електронних грошей та їх використання. Громадяни будуть заохочуватися за перехід на карткові гроші, а паперові гроші поступово будуть зменшуватися в обороті.

Законопроект визначає, «електронні гроші» як одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої. Випускати електронні гроші будуть банки, а власникам можуть бути як юридичні, так і фізичні особи.

При цьому наголошується, що електронні гроші можуть бути виражені лише в гривневому еквіваленті та їх видача може здійснюватися також тільки у гривні.

За відмову платнику у здійсненні розрахунку електронним платіжним засобом накладається штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами