ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Податкова звітність підприємства – нові правила Податкового Кодексу

податкова звітність підприємстваПодатковий Кодекс, який набрав чинності з 1 січня 2011 року, чітко визначив правила подачі податкових декларацій. Основний позитив цих змін, як зазначають підприємці, – це заборона для держорганів не приймати декларації від платників податків.

Відповідно до Податкового кодексу, у підприємців після того як була здійснена регистрация предприятия в Киеве, є три способи подати податкову звітність підприємства: особисто, поштою і в електронному вигляді. Причому для середніх і великих підприємців обов’язковий спосіб подачі по електронній пошті з дотриманням умов реєстрації електронного підпису.

Платники податків, які відправляють звітність способом традиційного поштового зв’язку, повинні це зробити не пізніше, ніж за 10 днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації. Якщо лист загубиться, зіпсується чи прийде пізніше з вини оператора поштового зв’язку, то платник податків не буде нести за це ніякої відповідальності.

Підприємці, які підуть на податкові канікули, повинні будуть подавати декларацію по доходу на прибуток підприємств за спрощеною формою.

Якщо податкова декларація заповнена правильно, її зобов’язані прийняти. Не є причинами для відмови зміни показників податкової декларації, зменшення або анулювання від’ємного значення об’єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов’язань тощо

Якщо декларація заповнена з порушеннями, органи податкової служби зобов’язані повідомити про відмову через 3 робочих дні з моменту особистого надання та через 5 днів з моменту надання поштою (традиційною, електронної).

Податковим кодексом передбачено порядок оскарження платником дій представників податкових органів у разі відмови у прийнятті податкової звітності. Якщо буде доведено факт неправомірної відмови, декларація вважатиметься прийнятою в день її фактичного отримання податковою службою, а посадова особа, яка відмовилася прийняти звітність, буде притягнуто до відповідальності. Крім цього податкова в обов’язковому порядку повинна буде повісті службове розслідування.

Якщо підприємець не подав або не вчасно подав податкову звітність підприємства, йому загрожує штраф у розмірі 170 гривень. За повторне порушення – 1020 гривень.

Податкові консультації в Податковому кодексі практично не змінилися. Позитивні нововведення, запропоновані в перших редакціях кодексу, щодо податкових роз’яснень, звільнення платника від відповідальності не тільки за штрафами, а й за податковими зобов’язаннями, в остаточному варіанті документа були прибрані.

Єдиною позитивною новацією став пункт про те, що платник податків може оскаржити в суді надану податкову консультацію. Визнання судом такої податкової консультації недійсною є підставою для надання нової податкової консультації з урахуванням висновків суду.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами