ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Українські ціни на добрива вищі за світові

Вартість мінеральних добрив вітчизняного виробництва на внутрішньому ринку, за інформацією Мінагрополітики, становить 401 долар за тонну. При цьому імпортні добрива коштують в межах 300 доларів за тонну.

Причиною такої ситуації, за даними міністра Миколи Присяжнюка, є стрімке зростання собівартості виробництва мінеральних добрив в країні, викликаний подорожчанням сировини, використовуваного при їх виробництві. За останні 5 років ціни на добрива збільшилися на 300%. Вартість передпосівної підготовки грунтів у той же період збільшилася з 500 до 1600 гривень на гектар.

Настільки висока вартість добрив знижує рентабельність сільськогосподарського виробництва в Україну і гальмує збільшення валового збору зернових. Для вирішення проблеми міністр агрополітики має намір внести на розгляд уряду пропозиції щодо заходів, спрямованих на зниження вартості мінеральних добрив на внутрішньому ринку.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами