ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Житло та нерухомість дешевшає: які будуть ціни на нерухомість осінню?

ціни на нерухомість

Загальну ситуацію на вітчизняному ринку нерухомості можна оцінити на прикладі Києва. За словами ріелторів, сьогодні продавців житла набагато більше, ніж покупців.

За останні півроку ціни на нерухомість у Києві зменшились в середньому на 5%. Так, житло та нерухомість, яке до кризи можна було продати максимум за місяць, сьогодні рік може висіти в базах, і за весь цей період його подивиться максимум 6-8 чоловік. В середньому на 30 квартир, виставлених на продаж, знаходиться лише один покупець. Тепер жителі столиці купують лише 25 відсотків квартир у Києві. В основному ж гроші в столичну нерухомість вкладають жителі Донецька, Дніпропетровська та Західної України.

Якими будуть ціни на нерухомість восени?

На думку ряду експертів, житло буде дешевшати, поки ціни на нерухомість не знизяться на 70%.

Що стосується прогнозів, то думки фахівців відрізняються. Наприклад незалежний консультант з нерухомості Ярослав Цуканов вважає, що ціни на житло продовжать своє падіння до того рівня, коли люди дійсно зможуть його купувати. Для цього столичне житло та нерухомість повинне подешевшати ще відсотків на 70, щоб квадратний метр на вторинному ринку коштував 800-900 доларів. Оскільки більшість жителів Україні як і раніше не можуть купити собі навіть однокімнатну квартирку в хрущовці, тому нам залишається тільки чекати і сподіватися, що ціни все ж опустяться до розумного рівня.

А ось президент Асоціації професійних управителів нерухомістю Генріх Людкевич вважає, що ніякого істотного падіння цін на нерухомість не буде. До кінця року можливі коливання в межах 5 відсотків від нинішньої вартості житла.

«На сьогоднішній день середні темпи зниження вартості становлять 0,6-1% на місяць, тобто в середньому 0,8% на місяць. Я думаю, що в майбутньому такі повільні темпи зниження цін на нерухомість і будуть продовжуватися. Тобто до осені – це 4-5% виходить. Це за умови стабільного курсу гривні до долара», – повідомив експерт.

На його думку, адекватна ціна на нерухомість для столиці становить не більше 1700-1750 доларів за 1 кв. м, а тому на даний момент ціни залишаються завищеними.

Аналітики, в загальному, фіксують до осені поступове зниження цін. За словами ріелторів, сезонного пожвавлення, якого всі чекали весною, не сталося.

Житло та нерухомість дешевшає у всіх сегментах, але найбільше – в центральних районах і старих будинках.

Наближення періоду масових відпусток також вносить свої корективи в усталені процеси. Спостерігаються дві протилежні тенденції.

З одного боку, деякі учасники ринку намагаються вирішити свої житлові і фінансові проблеми до початку відпусток. Тому зараз виявляють активність і нерідко йдуть на компроміси. Тим більше що до цього багато хто з них місяцями вивчали ринок, брали участь у переглядах і торгах.

З іншого боку, зростає кількість продавців і покупців, які тимчасово покидають ринок. Щось подібне відбувається практично щороку. У вересні вони зазвичай знову повертаються. І справа тут не тільки в бажанні відпочити.

На які квартири є попит?

Останнім часом найбільшим попитом користувалося житло економ-класу, що реалізуються за «нормальною» ціною. Купуючи такі квартири, нові власники вже самостійно виконували ремонт, встановлювали сантехніку. Ця тенденція, швидше за все, збережеться і в майбутньому. І якщо таки ціни на нерухомість у 2011 році дещо знизяться, варто очікувати відповідної реакції і від покупців, які активніше купуватимуть квартири.

А багато хто, втративши інтерес до вторинного ринку житла, переорієнтуються на квартири в новобудовах.

І це не дивно, адже сьогодні деякі новобудови Києва пропонуються за досить привабливими цінами. Наприклад, в зданому в експлуатацію будинку на вулиці Пчілки 4 (Дарницький район, Позняки), нові квартири з будівельною обробкою продаються за ціною 1100 доларів за квадратний метр, в той час коли ціни пропозицій аналогічних квартир на вторинному ринку часто в півтора рази вищі!

На вторинному ринку нерухомості столиці в червні поточного року найбільшим попитом користувалися квартири за ціною до 55 тисяч доларів і двокімнатні квартири вартістю до 70 тисяч доларів. На додачу, спостерігалося незначне зростання попиту на квартири вартістю вище 150 тисяч доларів.

За даними мережі агентств, в червні середня заявлена ціна на нерухомість 1 квадратного метра квартир на вторинному ринку Києва в порівнянні з травнем 2011 року зменшилася на 1,3% і склала 2 185 доларів.

Найвища заявлена ціна на квартири була зафіксована для Печерського (3572 дол за кв. м) та Шевченківського (2942 дол за кв. м) районів. Найнижча середня ціна квадратного метра спостерігалася в Деснянському (1 445 дол за кв. М) і Дарницькому (1623 дол за кв. М) районах.

У структурі пропозиції житла традиційно переважали двокімнатні (32%), трикімнатні (32%) і однокімнатні (27%) квартири. Найменше в червні на ринку пропонувалося багатокімнатних квартир (2%). При цьому найбільшим попитом користувалися трикімнатні (28%), однокімнатні (30%) та двокімнатні (36%) квартири.

За прогнозами експертів середня вартість 1 квадратного метра нерухомості на первинному ринку повинна знизитися до рівня середньостатистичних громадян і скласти приблизно до 1000 доларів, вторинному – до 1200 доларів. Для порівняння, на сьогоднішній день середня вартість 1 квадратного метра первинного житла в Києві становить 1600 доларів, вторинного – близько 1300 доларів / кв м.

Чекати падіння ціни на нерухомість або вже зараз починати процес вибору квартири – вирішувати вам, проте не забувайте про всілякі фінансові дефолти, які можуть зачепити Україну (зростання інфляції, скачки валютних курсів тощо) і спровокувати знецінення вже відкладених «квартирних» коштів.

Вартість 1-кімнатної квартири в Києві буде рухатись до позначки 10 тисяч доларів. Це якраз та сума, яку може накопичити за 5 років сім’я з трьох осіб при двох працюючих, при цьому ця сім’я не повинна відмовляти собі в найнеобхідніших речах. У такому випадку при рівні заощаджень в 20% від щомісячного доходу сім’я з середньостатистичним рівнем доходів зможе назбирати суму від 9 до 12 тисяч доларів. Саме в даному ціновому сегменті і буде спостерігатися реальний попит у наступні 3 роки.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами