ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Заробітна плата в конвертах в Україні виплачується на суму 140 млрд грн.

Заробітна плата в конвертахВ Україні заробітна плата в конвертах виплачується майже на 140 мільярдів гривень. Про це повідомив голова Держінспекції з праці України – головний державний інспектор з питань праці А. Черкасов.

Згідно його слів, це значить, що приблизно 50 мільярдів гривень недоотримують пенсіонери і соціально незахищені верстви населення.

Він підкреслив, що на великій кількості підприємств приватного типу приховується реальна зарплата. Працівники, які одержують заробітну плату в конвертах, позбавлені гідної пенсії в майбутньому і соціального захисту сьогодні.

Як зазначалося, за підрахунками експертів податкової служби, в тіньовому секторі економіки на сьогоднішній день в обігу знаходиться від 10 до 17 відсотків коштів. Такі показники вдалося отримати, аналізуючи діяльність підприємств з обсягом валових доходів понад 1 мільйон гривень.

Нагадаємо, Міністерство соціальної політики України напрацювало і передало на розгляд уряду шість законопроектів по легалізації зарплати.

Перед тим народний депутат України О. Плотніков висловлював думку, що високі штрафи за неоформлених працівників зможуть легалізувати економіку.

Віце-прем’єр-міністр – міністр соціальної політики України С. Тигипко планує стягувати 34 тисячі гривень за кожного неоформленого робітника. А також вважає, що внаслідок легалізації праці до фондів додатково поступить 50 мільярдів гривень.

Також Тигипко наголосив, що сьогодні необхідно починати рекламну кампанію, метою якої має бути популяризація легалізації доходів.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами