ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Європейська валюта опинилася на межі виживання

 

Європейська боргова кризаЄвропейська боргова криза може поглибитися найближчим часом через постійне зростання прибутковості державних облігацій Італії та Іспанії і перетворитися в подію, “яка має величезну системну значимість”, що надзвичайно негативно відобразиться на єдиній європейській валюті, вважають експерти.

“Регулятори не можуть встигнути за ходом подій і навряд чи зроблять що-небудь істотне для підтримки Італії чи Іспанії”, – повідомляє агентство Bloomberg. – “Сьогодні склалися умови, які можуть призвести до клінічної смерті європейської валюти, що повинно підштовхнути владу до рішучіших дій”.

Інвесторам найближчим часом слід уникати інвестицій в облігації так периферійних держав єврозони, а в ідеалі – всіх країн цієї групи, крім ФРН.

Прибутковості грецьких і іспанських держоблігацій у понеділок підросли до максимуму за весь час існування євро. Прибутковість 10-річних держпаперів Іспанії збільшилася на 25 базисних пунктів, до 6,32% річних, дворічних бондів Греції – на 291 базисний пункт, до 36%.

У ході торгів у вівторок прибутковість 10-річних паперів Ірландії коливається у 14,1%, Греції – 18,3%, Італії – 5,97%, Португалії – 12,7%, Іспанії – 6,3%.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами