ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Прогноз: офіційний курс гривні щодо іноземних валют до кінця літа буде стабільним

Курс долара Курс євро


офіційний курс гривні щодо іноземних валют

Офіційний курс гривні щодо іноземних валют до кінця літа 2011 року буде залишатися стабільним завдяки діям Національного банку України. Таку заяву зробив керівник інформаційно-аналітичного центру Forex Club М. Івченко.

Найновіші дані свідчать про те, що офіційний курс гривні щодо іноземних валют очікує стабільність, навіть не дивлячись на те, що попит підвищується. Останні 2 місяці спостерігається зростання попиту на готівкову валюту, особливо чітко він був помітний в червні. Крім того, підвищується попит і на безготівковому ринку.

Причина в тому, що вперше за останні декілька місяців інтервенції НБУ на міжбанківському валютному ринку були негативними, тобто Національний банк продавав більше доларів США і гривень ніж їх купував.

Такий попит спричинений тим, що імпортери, зокрема фірми, які виплачують свої кредити, купують іноземну валюту, рятуючи себе від можливої осінньої девальвації. Крім того, попит на готівкову валюту, спричинений тим, що населення, спостерігаючи події в Європі та в Греції, і дивлячись на побоювання, що кризові явища поширяться на Італію, відбудеться уповільнення світової економіки, побоюється, що ці події можуть поширитися на Україну і це ініціює підвищений попит.

Національний банк України поки вирішив підтримувати національну валюту і тому продає власний золотовалютний резерв, між іншим, об’єми продажів у червні були доволі суттєвими. НБУ продав приблизно 2 мільярди доларів. Це йому вдалося за рахунок розміщення єврооблігацій на суму 1,25 мільярда доларів, а також був приплив валюти в Україну з боку експортерів. Експерти прогнозують, що таку політику Нацбанк буде проводити до кінця літа.

Деякі аналітики прогнозують, що офіційний курс гривні щодо іноземних валют девальвує в серпні через проблемами в Сполучених Штатах.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами