ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Обов’язковий державний технічний огляд транспортних засобів скасували… Чи остаточно?

державний технічний огляд транспортних засобівЗ ініціативи президента Віктора Януковича, 5 липня 2011 року Верховна рада України скасувала обов’язковий державний технічний огляд транспортних засобів для легкових автомобілів, котрі використовуються в некомерційній діяльності. А 8 липня гарант конституції його підписав. Тепер державний технічний огляд транспортних засобів в обов’язковому порядку проходити не потрібно. Власники автомобілів, здавалося б, можуть радіти, зітхаючи з полегшенням. Проте, не все так просто… державний технічний огляд транспортних засобів, хоч і не в ДАІ, але все ж таки доведеться проходити.

Здавалося б, відміна обов’язкового державного технічного огляду транспортних засобів полегшить життя автомобілістам, оскільки зникне ще одна стаття витрат. Та й “другорядні” побори з боку ДАІ зменшаться. І навіть у самому МВС визнали: зі скасуванням обов’язкового державного технічного огляду транспортних засобів – втратили близько 0,5 мільярда гривень.

Проте автомобілісти не надто поспішають радіти. Тому що збережені гроші їм таки доведеться потратити на той самий технічний огляд. В цьому переконують експерти. Відповідно до їх слів, кожного року з водіїв збирають більше $100 мільйонів у вигляді хабарів. І відмовлятися від цих коштів ніхто не збирається. Заплановано, що зі схеми державного технічного огляду транспортних засобів будуть вилучені підрозділи державної автоінспекції, а замість них утворять інші схеми, з включенням сертифікованих станцій технічного обслуговування і страхових компаній.

З прийняттям президентського законопроекту, свої побоювання висловили і представники страхових компаній. Після набуття чинності нового закону, страхова компанія буде зобов’язана надати поліс “автоцивілки” (ОСАЦВ), навіть у випадку, якщо автомобіль знаходиться у несправному стані, оскільки відповідальність за технічний стан автомобіля, відповідно до закону про дорожній рух, покладений безпосередньо на власника транспортного засобу. При цьому, під час обчислення вартості поліса страховики будуть використовувати коефіцієнти, які враховують страхові ризики.

Якщо раніше наявність “автоцивілки” перевіряли лише при виникненні ДТП, яку міг би зафіксувати відеореєстратор, або після недотримання правил дорожнього руху, то зараз вона є необхідним документом, який підтверджує право керування транспортним засобом. Для тих автомобілістів, які матимуть довідку про технічний стан авто, обов’язковий поліс страхування обійдеться за набагато нижчою ціною, ніж для тих водіїв, які спробують застрахуватися без будь-яких довідок про технічний огляд транспортних засобів. Експерти вважають, що після набуття чинності закону на страховий ринок “автоцивілки” очікує переділ.

Страхові агенти, які працюють біля ДАІ, позбудуться свого бізнесу, а ті страхові компанії, котрі є партнерами сертифікованих СТО, збільшать обсяги продажів. На станції техобслуговування власнику авто буде запропонований страховий поліс автоцивілки, від якого йому буде важко відмовитись. Не все так просто і з іншим видом страхування – КАСКО. Автомобілістам, які захочуть страхувати своє авто по КАСКО, все рівно доведеться проходити технічний огляд автомобіля.

Ні одна страхова компанія не візьметься за страхування автомобіля, якщо не буде експертного висновку про технічний стан транспортного засобу. На додачу, законом передбачається адміністративна відповідальність страхової компанії у вигляді штрафу за продаж страхових полісів без наявності у автовласника документів про технічну справність автомобіля, який підпадає під обов’язковий техконтроль.

Таким чином, скасування державного технічного огляду транспортних засобів не позбавило водіїв від необхідності проходити технічний огляд автомобіля. Змінили лише одержувача грошових коштів. Якщо раніше це була державна автоінспекція, то зараз це сертифіковані СТО. Тому що ні одна із українських страхових компаній не захоче ризикувати і “підставлятися” під штраф, продаючи автовласнику страховий поліс, без наявності документів, які засвідчують про технічну справність транспортного засобу. Поки що українські страхові компанії запевняють нас, що скасування технічного огляду автомобілів на вартість їхніх полісів не вплине. Однак, свого бачення ситуації ще не висловили власники станцій технічного обслуговування…

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами