ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon На нових євроцентах Естонія приєднала до своєї території частину Росії

Estonian euro

Російський омбудсмен С. Середенко направив послу Росії в Естонії Ю. Мерзлякову листа про те, що зображена на нових євроцентах естонська карта не відповідає своїм сучасним кордонам.

За даними Середенка, карта Естонії, яка зображена на монеті включає частину Російської території. Цей факт підтвердили в бюро громадських зв’язків в Банку Естонії.

Співробітник бюро В. Ряєськ зробив заяву, що на зворотній стороні євроцентів зображено “художнє уявлення про межі Естонської Республіки”. Художником нових євромонет був Л. Ліхмус.

“Чомусь “художня уява” торкнулась саме політично проблемних регіонів – Занаровья і Печори”, – повідомив Середенко і додав, що ситуацію, яка склалася, він вважає скандальною.

“Ситуація дуже скандальна, і наслідки її я не беруся передбачити. Краще б естонці зобразили на монетах дулю, котра направлена у бік Росії, – так було б зрозуміліше і чесніше”, – наголосив юрист.

Середенко також сказав, що після цього “відкриття” по-іншому зазвучала слова з новорічного привітання естонського президента Ільвеса про те, що “ми стали більше європейцями”.

“Якщо з 1 січня Естонія приєднала до своєї території частину Росії, то дійсно, “Європи” стало більше, а естонці стали вважатися більше європейцями”, – з сарказмом зауважив він.

Нагадаємо, 1 січня 2011 року Естонія стала сімнадцятою країною Євросоюзу яка перейшла на єдину європейську валюту.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами