ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Верховна Рада скасувала обов’язковий техогляд авто

техогляд авто5 липня 2011 року, Верховною Радою було прийнято у другому читанні і в цілому проект закону за поданням Президента, який передбачає, що обов’язковий техогляд авто буде скасовано для легкових автомашин, які не використовуються для комерційної діяльності. Обов’язковим буде лише техогляд авто, які перевозять вантажі й людей.

Прийнятий закон:

  • суттєво спрощує процедуру проходження техогляду для інших транспортних засобів;
  • усуває Державтоінспекцію МВС України від проведення техогляду транспортних засобів і передає ці повноваження іншим суб’єктам господарювання;
  • скасовує вимогу обов’язкової наявності у водія нотаріально завіреної довіреності на управління транспортним засобом та дорожнього (маршрутного) листа.

За відповідний законопроект (№8397 від 15.04.2011 року) “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень”, який був ініційований президентом України, віддали свій голос 262 народні депутати.

Нагадаємо, що 31 травня 2011 року Верховна Рада України прийняла за основу вищезгаданий законопроект, в той день за нього проголосували 253 народних депутатів.

Крім того, законом також передбачено, що  обов’язковий техогляд авто буде скасовано на транспортні засоби які використовують в комерційних цілях за умови, якщо вони експлуатуються не більше двох років.

Передбачається, що закон набере чинності через 30 днів після опублікування його у засобах масової інформації.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами