ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Україну очікує неврожай картоплі

врожай картопліЧерез посуху на початку травня гідрометеорологічний центр прогнозує зниження врожаю картоплі. Про це повідомила начальник агрометеорологічного відділу Українського метеорологічного центру Т. Адаменко.

Відповідно до її слів, в останніх тижнях травня, в період коли починається утворення бульб цієї культури, в Україні фіксувалася дуже висока температура на глибинах утворення бульб. Через це могло утворитися велика кількість дрібних картоплин, або взагалі не сформуватися. Тому врожай картоплі може бути меншим ніж очікувалося.

Щодо тривалих дощів, які спостерігалися в Україні в останні тижні, за словами експерта, погода в Харькове, яку спричинив циклон, характеризувалася активними дощовими опадами, величезною кількістю граду, які завдали збитків не тільки сільськогосподарському комплексу України в загальному, а й окремим фермерським господарствам.

“На даний момент ситуація покращується, але гарного врожаю чекати не варто, через те що ці процеси є незворотними”, – сказала Адаменко, однак не уточнивши, при цьому, обсягу очікуваного врожаю картоплі.

“Було багато пошкоджень, зруйновані цілі поля овочевих і плодових культур”, – підкреслила вона, відмітивши, що умови для розвитку овочевих культур, таких як помідори і огірки, склалися несприятливі, тому що не вистарчало сонячного світла, було слабке запилення і літання бджіл. За повідомленням Т. Адаменко, через тиждень “ситуація покращиться”.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами