ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Вартість золота може зрости на побоюваннях уповільнення темпів зростання світової економіки

Вартість золота

Вартість золота може зрости наступного тижня, через зростаючі побоювання інвесторів щодо можливого уповільнення темпів зростання світової економіки. Вони можуть підвищити попит на цей дорогоцінний метал, який буде використовуватись як інструмент накопичення, вважають аналітики, котрі опитані агентством Bloomberg.

Сімнадцять з двадцяти трьох (74%) трейдерів, інвесторів і аналітиків які взяли участь в опитуванні очікують що вартість золота підвищиться . Двоє респондентів дають прогнози щодо зниження ціни наступного тижня, ще четверо не очікують на формування яскраво вираженого тренду.

Настрої серед великих виробників виявилися гіршими, ніж передбачалося: економісти, згідно з опитування Bloomberg, очікували на значення індексу на рівні мінус 7 пунктів.

Негативне значення цього індексу говорить про те, що серед опитаних кількість песимістів перевищує кількість оптимістів. У кризовому першому кварталі 2009 р. значення даного індексу було мінімальним – мінус 58.

Крім того, у п’ятницю стало відомо, що активність у виробничому секторі КНР опустилася в червні до мінімального рівня з лютого 2009 р., про що свідчить індекс менеджерів закупівель (PMI), що розраховується Федерацією логістики і закупівель Китаю.

Крім того, в п’ятницю в Сполучених Штатах буде опублікований індекс ділової активності у виробничому секторі (ISM Manufacturing) за червень, який розраховується Інститутом управління поставками. Відповідно до аналітичних прогнозів, показник опустився в червні до 52 пункту з 53,5 пункту в травні.

Такі дані, вважає аналітик Standard Bank Марк Грауд, “скоріше за все підтвердять слабість світової економіки, що в свою чергу знову підвищить інтерес до “тихої гавані” дорогоцінних металів”.

Минулого тижня більшість (75%) аналітиків очікували що вартість золота підвищиться. З початку тижня трійська унція золота з поставками в серпні подешевшала на торгах на Лондонській біржі дорогоцінних металів на 0,7%. До 11:56 МСК у п’ятницю контракт впав у вартості на $7,69 (0,5%) – до $1492,66 за унцію.

З початку цього року вартість золота підвищилася на 5%. Черговий рекорд на позначці $1577,4 за унцію був зафіксований 02.05.2011.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами