ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon В офшори щорічно йде 10 мільярдів доларів

З 2000 по 2008 рік обсяг виведення фінансових коштів з нашої країни за тіньовими каналами в офшорні зони склав 82 млрд. доларів. За даними експертів Національного інституту стратегічних досліджень України, ця сума в 2,3 рази перевищує розмір прямих іноземних інвестицій, які надійшли в нашу країну за той же період часу.

Аналітики Націнституту провели оцінку масштабів тіньової економіки в Україні. Зокрема, нелегальний ринок торгівлі природними ресурсами нашої країни за даними НІСД становить близько 20 млрд доларів, що становить половину держбюджету країни. Якби влада була зацікавлена у виведенні оборотів цих капіталів з тіні, казна отримувала б достатньо коштів для задоволення потреб пільговиків, розвитку системи охорони здоров’я та освіти.

Разом з тим, за даними Мінекономрозвитку України, обсяг тіньової економіки в Україні останні 5 років перебуває в діапазоні від 28 до 39% ВВП. Австрійський економіст Ф. Шнайдер дає інші дані: рівень тіньової економіки в Україні становить 52,8% від офіційного ВВП.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами